Regulamin

Właścicielem sklepu internetowego www.dywanowymix.pl jest firma CH „URSUS” Z. Dułak i Wspólnicy Spółka Jawna,  77-100 Bytów ul. Wolności 12, NIP 842-000-35-70  REGON: 005329259

Zasady działania sprzedaży

 1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż produktów wyposażenia wnętrz za pośrednictwem sieci internet.
 2. Sprzedaż wysyłkowa prowadzona jest na terenie Rzeczpospolitej Polski
 3. Sprzedawany towar jest fabrycznie nowy.
 4. Zamówienia są przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej www.dywanowymix.pl. W celu złożenia zamówienia należy wypełnić formularz zamówienia. Po złożeniu zamówienia do kupującego zostaje przesłana e-mailem wiadomość, że zamówienie dotarło do sklepu.
 5. Zamówienia składane poza godzinami pracy oraz w dni wolne od pracy zostaną przyjęte do realizacji w najbliższym możliwym czasie, w godzinach funkcjonowania biura obsługi www.dywanowymix.pl.
 6. Płatności należy dokonywać przelewem w ciągu 2 dni od potwierdzenia zamówienia na podane przez sprzedawcę konto
 7. Towar wysyłamy w ciągu od 1 do 4 dni roboczych  od zaksięgowania wpłaty na koncie (od poniedziałku do piątku).
 8. Wysłanie przesyłki zostanie poprzedzone informacją e-mailową bądź telefoniczną.
 9. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem kupujący jest o tym fakcie niezwłocznie informowany. Kupujący decyduje wówczas czy zamówienie ma być realizowane częściowo czy w całości anulowane.
 10. Wszystkie ceny podane są w polskich złotych i są cenami brutto. Cena podana przy każdym towarze nie obejmuje kosztów przesyłki. Będą one doliczone w końcowej fazie składania zamówienia.

Realizacja zamówienia

 1. Do zawarcia umowy pomiędzy sprzedającym a kupującym dochodzi w momencie zaksięgowania wpłaty na koncie.
 2. Na każdy zakupiony towar wystawiamy paragon lub (na życzenie) fakturę VAT.
 3. Paczki pakowane są solidnie, aby towar nie został uszkodzony w trakcie transportu.
 4. Towar należy rozpakować przy dostawcy , by upewnić się, że nie został on uszkodzony w trakcie transportu. W przeciwnym razie zwrotu nie przyjmujemy.
 5. Nie odebranie paczki z jakiegokolwiek powodu spowoduje, iż klient zostanie obciążony kosztami zwrotu. Ewentualna kolejna wysyłka tylko po opłaceniu z góry kosztów wysyłki.
 6. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + przewidywany czas dostawy.

Reklamacje i zwroty zamówienia

 1. Zwrot towaru zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku „o ochronie niektórych praw konsumenckich oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny” klient ma prawo zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od dnia odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie nosi śladów użytkowania, jest kompletny i nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracany towar należy zabezpieczyć na czas transportu dołączając otrzymany wraz z nim paragon bądź fakturę. Jeżeli wszystkie w/w warunki odnośnie zwrotu zostaną spełnione sklep zobowiązuje się  zwrócić pieniądze przelewem bankowym na wskazane przez klienta konto w ciągu 7 dni.
 2. Jeżeli klient po otrzymaniu towaru znajdzie w nim wady fizyczne powinien zgłosić to naszej firmie drogą e-mailową lub telefonicznie.
 3. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są w ciągu 5 dni roboczych od dnia ich wpłynięcia. W przypadku uznania reklamacji towar uszkodzony zostanie wymieniony na nowy , a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu braku w magazynie) sklep zwróci równowartość ceny towaru lub zaoferuje do wyboru inne dostępne w sklepie towary.
 4. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
 5. Do reklamacji należy dołączyć paragon lub fakturę oraz opis ze zdjęciem dotyczącym danego towaru. Nie dołączenie w/w dokumentów reklamacji nie uwzględniamy.

Uwagi końcowe

 1. Towar sprzedawany jest towarem nowym (poekspozycyjnym). Może posiadać ślady składowania lub eksponowania w naszym miejscowym sklepie. Polegają one na minimalnych zagnieceniach, przetarciach na lewej stronie dywanu lub przybrudzeniach, które nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu i z reguły są w ogóle lub bardzo mało widoczne. Ze względu na bardzio dużą przepustowość towaru w miejscowym sklepie jak i na wysyłkę możemy nie zauważyć w/w usterek.
 2. Zastrzegamy sobie zmiany niniejszego regulaminu.
 3. Wszelki zmiany będą publikowane na stronie www.dywanowymix.pl
 4. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem mają zastosowanie obowiązujące przepisy prawa polskiego.
 5. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.
 6. Prawa i obowiązki stron wynikające z zawartej umowy uregulowane są w Ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz.93 z późniejszymi zmianami).
 7. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.